הפינגווין – אנדרגראונד דאנס בר, יהודה הלוי 43

 אחרי ה"ברקפסט", ה"חתול והכלב, ה"מנטל" ועוד כמה מועדוני מרתף שנפתחו בעיר בשנים האחרונות, לא חשבתי שאפשר לפתוח עוד מקום בסגנון דומה שירגש אותי. אבל הפינגווין העביר בי איזה התרגשות חדשה. שילוב מעולה של כל קודמיו עם ניחוח אחר. מסוגנן יותר. הבעלים מעבירים מסר שלמרות שדי מהר מהרגע שהגעת לא תראה יותר מדי (עשן, אלכוהול ועוד…) עדיין זו לא סיבה לא להשקיע בעיצוב של המקום.

אמנם, הכניסה לא מבשרת טובות. היא נכנסה ישר לטופ 3 של "המקומות עם הכניסה הכי לא קשורה בעיר…". חצר פנימית של מבנה די ישן ברחוב בן יהודה, דלת פלדלת חומה שנראית כאילו נכנסים למועדון הימורים לא חוקי או סתם דירת חדר עזובה. בכל אופן, כניסה שמעוררת תהיות לגבי מהות המקום, אבל הופכת מהר מאוד לכניסה מפתיעה. מין דלת קסמים. יורדים למטה, מתרגלים לתאורה והמראה שנגלה מכפר על כל סימני השאלה. בר וקירות מעוצבים, רצפת עץ, רחבה יפה, פינת ספות ועוד. מין שילוב של אנדרגראונד אפלולי וזימתי עם לאונג' איכותי.

2 שיאים יש למקום: הראשון, סולידי ומיוחד יותר – באמצע המקום סגור בר פרטי שלא ברור בדיוק איך ומי נכנסים אליו. מן אקווריום שאפשר להציץ אליו מסביב, ונותן תחושה שאם אני בפנים אז כנראה שאני מאוד מקושר וקולללללללללל. השני – גולת הכותרת של המקום – תאי התייחדות/התבודדות/התעוררות/ איך שתרצו לפרש 2 תאים קטנים ונוחים, שננעלים ובפנים יש מקום לשבת וגם מגש כסוף מבריק מול העיניים. "תאים לבנים". מבחינתי היתרון הגדול ביותר של תאים אלו הוא שהם מורידים את הלחץ מהשירותים. אבל מגניב. אין בושה. הצהרה של המקום – "אצלנו עושים הכול ולא מסתירים את זה".

גם הפינגווין הבליט את התופעה הייחודית לתל אביב – אם אתה נכנס למקום בסביבות 1-2 בליליה ועדיין ריק, אתה שואל את עצמך אם פספסת את האקשן או שהוא עדיין לא התחיל. ואז אתה נזכר שזאת תל אביב, ושבימים הטובים שלה, ה"ברקפסט" היה מתחיל להראות סימני חיים (אם אפשר לקרוא לזה חיים) רק בשעה 4 בבוקר…ואתה מבין שהלילה רק התחיל. לא יאומן. אף אחד לא עובד בעיר הזאת, לעזאזל!.

הסאונד נהדר, שומעים ומרגישים כל ביט בכל האברים. הקהל היה תענוג, ברכות לסלקציה. הדרינקים זרמו, המוסיקה הלכה והשתפרה, הקהל התחיל לרקוד, להצטופף, להתחכך ולאנפף והלילה נראה מבטיח…

מומלץ להגיע למקום בלילות רביעי – ליין אלקטרו והאוס סופניים. גם בשאר השבוע יש ערבים חזקים. כדאי להתעדכן באתרים השונים ולבדוק מי מתקלט.

וכדאי לפנות את הבוקר שלמחרת כי לתל אביב הצטרף עוד חור שחור…יותר מסוגנן אבל בסופו של דבר שחור משחור…

הפינגווין – יהודה הלוי 43