על גגות תל אביב, משהו קורה הקיץ

הקיץ איתנו וכבכל שנה תושבי העיר שזופי הקמטים ממתינים נרגשים במיזוג לרדת החשיכה להסרת עוצר הארבע קירות ומזגן שגזרו עלינו הלחות והחום.

נראה שתחושת הקלסטרופוביה של היום מחזקת את הטרנד הכי חם של הלילה (וחם בלילה), הלוא הוא ה"גג-ברים" שצצו כפטריות אחרי הגשם בכל העיר. כל גג שני מתהדר הקיץ בבריזה מהים בספיד המשקאות שלו. אישית, כילדת ברים מושבעת, התחלתי את הקיץ סקפטית לגבי התופעה, רק כי קשה לי לדמיין גג-בר שמצליח לייצר אווירה שיש בבר חשוך ומעושן, אבל מאחר והמילה "טרנד" נרדפת ל"תל אביב" בויקיפדיה, החלטתי לבדוק את התופעה.

גג מלון מרינה

כראוי לעירנו הקטנטונת ועמוסת אנשי הלילה, ה"גג-ברים" השתלטו במהרה והקיץ יש גג לכל ילד ולכל מצב רוח. למשל, לדייט קליל או ערב עם חברים, קיים הגג של הסוזנה בשבזי עם קהל "מאגניב" סמי-פלורנטיני-נווה-צדקי מרוצה מעצמו ובחירותיו בחיים, אם כי קטן ולא מחבק "אאוטסיידרים" מצפון העיר. למחפשי בילוי קצת יותר תל-אביבי-סליזי כמובן שיש בחירות רבות חלקן יותר חלקן פחות…

הראשון בחבורה הוא "הגג" בסעדיה גאון (עניין של ותק) שמציע בילוי צפוף ויפה מורכב מבלייני העיר ואוטובוס צעיר יותר מהרצלייה פיתוח/ ראשון לציון (תלוי באיזה ערב מגיעים), סאונד לא רע בכלל ואם הצלחתם לתפוס ראש אז יש גם המשך הטבעי בלרדת מהאולימפוס, לחצות את הרחוב ולהיכנס עמוק להאדס, המרתף האפל של הכלב למניעת חשיפה לזריחה.

גג חדש יותר שבדקנו, הוא הגג של מלון מרינה בכיכר אתרים, ממש בתוך המלון, פתחו בר לצד הבריכה עם נוף לים ופינות ישיבה לבנבנות ומזמינות, קהל שמורכב מההסעה הקרובה ביותר מתיכון מקיף ד' בחולון לצד גיוס אוגוסט 93' שיצא לחפש את הסיבוב השני. לא ממש הומוגני אך לצערי לא זו הבעיה מול הנוף המנצח, אלא דווקא הסאונד שמבייש את מערכת המיני-אקאי-דבל-קאסט שלי שהשמיעה "אייר סופליי" כל תקופת כהונתו של יצחק רבין ז"ל כראש ממשלה… אולי פשוט מרוב בריזה יצא לנו האוויר מהמפרשים. נחמד לאחה"צ..

גג-בר נוסף שיש לציין בסקירה כזו הוא סאב-לט מעל בית גיבור, אולם אני בטוחה שסיקרו אותו מספיק באתר, אז בואו נדלג לגג הבא.

ה- "ויסטה" על גג בניין המגדלור באלנבי פינת בן יהודה. בניין שזכה לעדנה לילית השנה גם בזכות מועדון על שמו השוכן בו. בניגוד לתחושת האלתור הקלה שליוותה אותנו בכניסה למקום, דווקא שמחתי לחוש באווירה לילית (מה שנראה שקשה ליצור במקומות פתוחים) ומוזיקה סטייל ברים שכונתיים עם קהל בהתאם, לא נוצץ אך חביב ונעים. אופציה טובה לערב ברים עם חברים.

לסיכום, בימים לחים אלו, דווקא נחמד לצאת וליהנות מבריזה ואוויר סוג-של-צח, ואכן יש כבר גג לסיפוק צרכיו של כל אחד. אישית, נותרתי ילדת מזגנים גם בחושך ועדיין מכורה לאווירה של הברים האמיתיים, אלו שארבעת קירותיהם מקרבים את הבאים בחיבוק חושני וסאונד מערפל חושים, בקיצור, לכו, תחגגו ותשפטו בעצמכם.