תיאורית החומוס – איך סטוץ קשור לחומוס?

אם יש משהו בולט שמאחד סביבו כמעט את כל תושבי תל אביב (ואולי ישראל כולה) הרי שזה האהבה לחומוס. אם תסתובב באזור החומוסיות בצפון דיזינגוף או ביפו תוכל למצוא כמעט בכל שעות היום ילדים, מבוגרים, זקנים, נשים, גברים, מזרחיים, אשכנזיים ועובדים זרים מנגבים ומנגבים עד שאי אפשר עוד להכניס גרגיר חומוס נוסף לקיבה.

אבל חומוס זה לא רק אוכל…

לפני מספר שנים גיליתי שלחומוס (ולמספר מאכלים נוספים) יש שימוש יעיל ומשעשע גם בתחומים אחרים הקשורים לחיים בתל אביב.

הייתה לי שותפה שלימדה אותי פרק משעשע ומעניין בתפיסת עולם הרווקות – "תיאורית החומוס" . הכול התחיל כשהייתי שומע מדי פעם אותה וחברותיה מדברות על חומוס, שווארמה וסטייקים. משפטים כמו" איזה אחלה חומוס אכלתי אתמול בלילה" או "אתמול הלכתי עם השווארמה שלי לסרט" ו"אני מתה לסטייק טוב…" נשמעו לי הגיוניים לבחורות חובבות מזון ורעבות באופן תמידי. אבל כשהשיחות התנהלו לאחר בילויים ליליים ארוכים, הבנתי שמדובר במשהו אחר לגמרי. אז שאלתי. ולהן ההסבר שקיבלתי:

חומוס = סטוץ, משהו קצר וטעים (לרוב) שאפשר לנגב תיק תק, ומקסימום מרגישים קצת כבדות ליום יומיים.

שווארמה = חומוס שהתפתח, והפך להיות משהו קצת יותר מושקע. נוספו גם פיתה, בשר וקצת ירקות, שזה בעצם אומר פגישות לפני השעה 22:00 בלילה (אולי אפילו באור יום), סרט או אולי מסעדה מדי פעם, אבל העיקר שבסוף למעלה תהיה טחינה טעימה…

סטייק = בשביל זה השקענו את כל המאמצים. אחרי כל הנישנושים המשמינים והלא מועילים סוף סוף אפשר לאכול משהו עסיסי וטעים מבלי לשבוע. רק לרצות עוד ועוד (ועדיף שיהיה medium well ). אפשר ורצוי לאכול בלי שום דבר ליד. רק אתה והיא, היא ואתה, טיבול קל, בקבוק יין אדום ליד ושלא ייגמר לעולם. זה הסטייק. ואפשר גם להכיר להורים… הרי בשר זה בריא ולא משמין.

כמובן שאפשר לשדרג חומוס לשווארמה, שווארמה לסטייק ולהפך. לא פעם ולא פעמיים סטייקים מבטיחים התדרדרו בין לילה לחומוס, ושווארמות בינוניות הפתיעו עם זר פרחים ונראו פתאום טעימים כמו סטייק.

ולכל הצמחוניים שבניכם – אפשר למצוא אופציות חלופיות כגון, טופו, טבעול וכד', או פשוט להסתפק בינתיים בחומוס טוב עד שיגיע הסטייק ואז פשוט לא תהיה לכם ברירה אלא לטעום ולהתמכר…בתיאבון לכולם…